Harrachov a okolí

Západní Krkonoše

Mapa České republiky

Harrachov

Harrachov je malebné horské městečko v Krkonoších, které leží u hranic s Polskem, ve výšce cca 700m nad mořem, nabízí široké možnosti strávení volného času: sjezdové a běžecké lyžování, výborné terény na skialpy, turistika, cykloturistika, půjčovny horských kol, golfové hřiště, minigolf, tenisové kurty, bowling, přírodní koupaliště, muzeum skla + návštěva sklárny, muzeum lyží, pivovar, kino, ...

Mumlavský vodopád

V Harrachově i blízkém okolí možnost pěší turistiky i cykloturistiky, v zimě se upravují a udržují lyžařské stopy pro běžky, ale i sjezdovky (lanovky jezdí denně v Harrachově i v Rýžovišti), skokanské můstky, sedačková lanovka. Nejnavštěvovanější výletní místo v blízkosti Harrachova je Mumlavský vodopád, který je cca 10 min pěšky od pensionu.

Centrum Harrachova

V centru města Harrachova se nachází spousta krámků se suvenýry a upomínkovými předměty, obchody se sklem i z místní sklárny, mnoho restaurací, kaváren a cukráren, pizzerie, prodejny potravin a dalších služeb.

Harrachov má výborné dopravní spojení autobusem i vlakem. V zimním období jezdí napříč Harrachovem skibus a v létě turistický vláček.